Netværksmøde i Furesø Erhvervsforening onsdag den 12. marts 2025

Tid: Onsdag den 12. marts 2025 kl. 7.15–9.00
Sted: Restaurant Furesøbad, Frederiksborgvej 101, Filmstationen, 3500 Værløse

Tilmeldingsfrist: Senest mandag den 10. marts 2025 kl. 13.00

Tilmeld dig via dette link

Kære medlem af Furesø Erhvervsforening

På onsdag den 12. marts er det tid til endnu et klassisk netværksmøde på Restaurant Furesøbad, Frederiksborgvej 101, 3500 Værløse.

Dagens præsentation

FLEKSIBEL REKRUTTERING tilpasset kundens behov og ikke konsulentens koncept – og REKRUTTERINGSTJEKKET, en gratis gennemgang af kundens rekrutteringsprocesser

Lars Køster Svendsen præsenterer LKS Consulting, der er associeret partner hos KM2JOB – og konceptet Fleksibel Rekruttering, som de kalder markedets mest fleksible løsning til rekruttering.

Endelig tilbyder Lars foreningens medlemmer et gratis Rekrutteringstjek, der på et møde af en times varighed vil gennemgå virksomhedens rekrutteringsprocesser, og hvor man sammen vurderer styrker og udfordringer. Efter Rekrutteringstjek-mødet udarbejdes en kort rapport med feedback og anbefalinger.

Dagsorden

7.15  Morgenbrød og small talk
7.30  Velkomst v/Bestyrelsen

7.35  Præsentation af deltagere

8.10  Fleksibel Rekruttering og Rekrutteringstjekket
Markedets mest fleksible løsning til rekruttering
v. Lars Køster Svendsen, LKS Consulting/KM2JOB

8.30  Netværk i grupper eller dialog i plenum

9:00  Tak for i dag!

Foreningen er vært for morgenbrød og te/kaffe.

Mange hilsner
Bestyrelsen

Similar Posts